Muoviyhdistys ry:n toimitusjohtaja Jari Salonen on lopettanut työnsä Muoviyhdistyksen palveluksessa 13.1.2017. Muoviyhdistys ry:n hallitus kokoontuu lähiaikoina päättämään uuden toimitusjohtajan rekrytointiprosessista.

Päivittäisiä asioita hoitaa vt:nä Jukka Silèn, 0400 625108, jukka.silen@acquaplastica.fi. Jari Salonen konsultoi Siléniä vaihdoksen vaikutusten minimoimiseksi helmikuun loppuun asti.

Lisätietoja antaa Muoviyhdistys ry:n hallituksen puheenjohtaja Jari Ketomäki, 0400 638 007, jari.ketomaki@plastep.fi.

Jari Salosen tiedote

Tervehdys!

Kiitos kaikille Muoviyhdistys ry:n jäsenille ja yhteistyökumppaneille sekä työn kautta siunaantuneille ystäville ja kavereille kuluneesta kahdeksan vuoden jaksosta Muoviyhdistyksen toimitusjohtajana.

Muoviyhdistys ry:n toiminta ja talous ovat hyvässä kunnossa. MuoviPlast -lehti on täysiverinen ja laadukas ammattilehti. Näistä lähtökohdista yhdistyksen toiminta jatkuu varmasti virkeänä.

Olen ollut etuoikeutetussa asemassa saadessani työskennellä kanssanne. Toivottavasti tulevat työtehtäväni ovat jollain tavalla kytköksissä muoviin ja muovin kanssa työskenteleviin, hienoihin ihmisiin. Olen valmis ja sitoutunut tarttumaan suuriinkin haasteisiin.

Tavoitat minut jatkossakin tutusta puhelinnumerostani, 0440 211 211. Sähköpostitse tavoitat minut ainakin alkuun parhaiten osoitteesta jari@jarisalonen.fi. Pidän myös jari.salonen@muoviyhdistys.fi -sähköpostin puheenjohtaja Jari Ketomäen kanssa sovitusti auki helmikuun loppuun asti, jotta varmistan osaltani yhdistyksen toiminnan jatkuvuuden.

Toivotan muoville ja kaikille muovialan ihmisille menestyksellistä jatkoa!

Jari Salonen